Pritej të paraqitej në punë, gjendet i vrarë polici në Filat

13/04/2015:09

Shperndaje:


Një oficer policie 49-vjeçar, i cili shërbente në Departamentin e Policisë Filat u gjet i vdekur.
Trupi i 49-vjeçarit për fat të keq, i cili sipas informacioneve nga thespro.gr, ishte kërkuar që nga mesdita pasi nuk u paraqit për shërbimin e tij, u gjet së fundmi pranë lumit në vendin “Xhuma” pranë Filatit.
Kolegët e 49-vjeçarit janë aktualisht në vendngjarje dhe pritet një autopsi nga ekzaminuesi mjekësor.
Të dhënat e para janë për shkak të vetëvrasjes, pasi revolveri i tij i shërbimit u gjet pranë 49-vjeçarit.
Hetimi paraprak kryhet nga AT. Filiates në bashkëpunim me nëndrejtorinë e Sigurisë Igoumenitsa, ndërsa nekropsia e autopsisë pritet të hedhë dritë mbi shkaqet e sakta të vdekjes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.