Policia e Sarandës publikon rezultatet e operacionit të natës së kaluar

19/10/1718:37

Shperndaje:


Seksioni për trafiqet dhe narkotikët në Komisariatin e  Policisë Sarandë ka publikuar rezeltatet e operacionit të zhvilluar gjatë natës së kaluar, operacion që është zhvilluar edhe me pjesmarrjen e forcave të DELTA Force.
Sipas policisë, u arrestua në flagrancë një shtetas  23-vjeçar, banues në Sarandë, pasi nga kontrolli në mjetin e tij iu gjetën dhe bllokuan 44 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.
Gjithashtu policia njofton se  u arrestua në flagrancë një shtetas 24 vjeç, banues në Sarandë, pasi nga kontrolli në mjetin e tij iu gjet dhe bllokua 1 doze lëndë narkotike e llojit Kokainë.
Të dy personat e arrestuar do të përballen me nenin 283 të Kodit Penal

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.