Pas prangosjes së Sali Hasës, KLP rikthen Elidon Hysenaj në Prokurorinë e Sarandës

17/09/2119:46

Shperndaje:

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi dje mbledhjen plenare të radhës.

Kjo seancë u ndoq edhe nga përfaqësues të Ministrisë së Drejtësisë dhe programeve të asistencës për zbatimin e reformës në drejtësi, EURALIUS dhe OPDAT.

Këshilli vendosi miratimin e renditjes së kandidatëve për një pozicionin vakant në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë.

Në vendimin e KLP u vendos që Elidon Hysenaj, të emërohet prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë.

Eidon Hysenaj ishte emëruar më 2 November 2015 nga Presidenti Nishani Prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë, Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.