OSHEE u ndërpret energjinë, biznesi me qera ka paguar rregullisht faturat

21/10/2115:54

Shperndaje:

Nje familje ne Delvine qe merret me prodhimin e bukes nepermjet Saranda Web percjell shqetesimin se OSHEE i ka prere energjine elektrike pasi ish qiraxhiu i objektit ku ndodhet biznesi ka qene debitor me pare.

Borxhi i vjeter, ka renduar mbi kete familje qe prej 5 muajsh e ka me qera furren e bukes dhe pergjate kesaj periudhe ka paguar rregullisht faturat.

Familja Mehmeti thote se pas ketij problemi do zhvendoset ne nje godine tjeter dhe kerkon nga OSHE 5 dite energji elektrike deri ne trasferimin e biznesit ne nje godine tjeter ne qender te Delvines.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.