Olimpiana Ballkanike e Atletikës për Veteranët, Alush Çukari rënditet i pesti

19/09/2112:06

Shperndaje:

Është zhvilluar në Qytetin e Korcës më 17-19 Shtator 2021 Olimpiada Ballkanike e Atletikes per Veteranet.

Në këtë aktivitet, përveç vendeve të Ballkanit, kanë marrë pjesë edhe Italia Turqia, Ukraina dhe Bjelorusia.

Klubi Sportiv Butrinti Sarande është perfaqesuar nga veterani Alush Çukari.

Në garen e 5000 metrave qe ishte dhe gara me e gjate e Olimpiades, ne moshat 50-55 atleti Alush Çukari kapi kohën 21 min e 04 sek, duke u rënditur në vendin e pestë, duke qenë kështu në vendin e parë nga atletët e Shqipërisë në këtë kategori.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.