Nuk ka qetësi në Delvinë, tjetër vatër e rrezikshme zjarri

30/08/1914:52

Shperndaje:


Ende pa u shuar flaket e zjarreve ne Delvine, Kardhikaq dhe zonat e tjera, nje vater zjarri eshte ndezur mesditen e sotme ne Bashkine Delvine.
Kesaj here zjarri ka perfshire nje zone pyjore ndermjet fshatrave Kalase dhe Tatzat, ne luginen e lumit Kalase.
Sipas banoreve te cilet kane kontaktuar ne Saranda Web, nese zjarri nuk ndalet, ai rrezikon te perfshije fshatin Kalase, ku bimesia eshte shume e dendur dhe ndalja e flakeve te zjarrit do te ishte e pamundur


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.