Ndjekje penale për bashkëshortin, dhunoi fizikisht dhe psikologjikisht gruan

Komisariati i Policisë Delvinë njofton se  u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për një shtetas vjeç 45, banues ne Delvinë.
Kjo ndodhi  pasi sipas policisë,  në banesë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes   35=vjeçare.
Bashkëshorti 45-vjecar do të përballet me nenin  130/a të Kodit Penal.

 

Like & Share