Mungesa e këndeve të lojrave në Sarandë detyron fëmijët të luajnë në rrugë

04/04/249:13

Shperndaje:

Një problem shqetësues për prindërit dhe fëmijët në Sarandë është mungesa e këndeve të lojrave nëpër lagje.

Si pasojë e mungeses të këndeve të lojrave në lagjet e qytetit, fëmijët detyrohen të luajnë nëpër rrugë, ku rrezikohen nga lëvizja e automjeteve.

Në Sarandë ekzistojnë vetëm 4 kënde lojrash por këto nuk janë të mjaftueshme për fëmijët e qytetit, madje edhe këto pak kënde që janë të vendosura në hapësira të vogla janë të përdorshme vetëm në stinën e verës sepse gjatë dimrit mbushen me ujë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.