Mori shtëpinë në mirëmbatje dhe mbolli kanabis, arrestohet shqiptari në Igumenicë

28/07/219:11

Shperndaje:

Passditen e djeshme në Perdika, Thesprotia, një shqiptar u arrestua nga oficerët e policisë të Departamentit të Prokurorisë së Barnave të Nën-Drejtorisë së Sigurisë Igumenica, kundër të cilit u ngrit një çështje për kultivimin e fidanëve të kanabisit dhe posedimin e lëndë narkotike.

Siç raportojnë mediat greke, pas një vlerësimi dhe përdorimi të duhur të të informacioneve dhe hetimit, në prani të një zyrtari të gjykatës, në shtëpinë e personit të arrestuar në Perdhika, në oborrin e shtëpisë së marrë në mirëmbajtje nga shqiptari u gjetën dhe u konfiskuan:


• dymbëdhjetë (12) fidanë kanabis lartësi nga 20 cm në 1.3 metra, të rritur në tenxhere dhe vazo lulesh,
• gjethet e thara të kanabisit me peshë -15.5- gram dhe
• ekstrakte të bimëve të kanabisit, me peshë -1.4- gram.

Personi i arrestuar do të përcillet në Prokurorin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Thesprotisë, ndërsa hetimi paraprak po kryhet nga Departamenti i Prokurorisë së Drogave të Nën-Drejtorisë së Sigurisë Igumenicë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.