Miratohet nga Këshilli Bashkiak Sarandë Plani i Përgjithshëm Vendor

25/08/1711:00

Shperndaje:


Miratohet nga Këshilli Bashkiak Sarandë Plani i Përgjithshëm Vendor
Dje ne oren 23.10 eshte miratuar me të gjitha duart lart Plani i Pergjithshem Vendor, pjese e Planit te Pergjithshem Vendor “Vlore, Himare, Sarande, Konispol”
Ky Plan eshte hartuar nga studio DEA, e cila ka qene fituese e tenderit te zhvilluar nga Ministria e Zhvillimit Urban.
I gjithe spektri politik ne Sarande vendosen te jene bashkepergjegjes per zhvillimin urban dhe jo vetem, per 15 vitet e ardhshme ne territorin e Bashkise Sarande, megjithëse ky plan për qytetarët nuk është bërë publik.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.