Mbytet jahti 16 m i italianit, mister udhetimi i tij

19/01/1915:30

Shperndaje:


Mjeti lundrues rreth 16 m i gjatë ishte nisur nga ishulli i Korfuzit me destinacion portin e Sarandës, por 2 milje larg brigjeve shqiptare jahti ka pësuar avari dhe për rrjedhojë është mbytur. Policia kufitare shpëton pronarin italian i cili deklaroi më pas se ishte nisur për turizëm. Policia po heton shkaqet e mbytjes si dhe pistën e një udhëtimi që kishte tjetër qëllim nga turizmi.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.