Mario Gurma futbollisti më i ri në ekipin e Butrintit

08/01/2122:34


Mario Gurma është futbollisti më i ri që do të aktivizohet me ekipin e Butrintit të Sarandës.
Lajmi bëhet i ditur nga faqja e tifozerisë sarandiote KS Butrinti.
Mario Gurma ka luajtur si sulmues tek ekipet e AC Reggiana 1919, VOLOS FC dhe S.S. Campobasso Calcio, ndërsa më së fundmi ka firmosur për Butrintin.

Lojtari eshte njeheresh dhe djali i legjendes Milto Gurma, tashme trajneri i ekipit te Sarandes.

Ekipi i Butrintit ndodhet në vendin e tretë të klasifikimit të Kategorisë së Dytë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.