Majlinda Qilimi: Do kerkojme marrjen e masave qe katastrofa ne Lumin Kalase te mos perseritet

15/11/2212:20

Shperndaje:

Majlinda Qilimi: Do kerkojme marrjen e masave qe katastrofa ne Lumin Kalase te mos perseritet

Kryetaria e Bashkise Delvine, Majlinda Qilimi, e ftuar ne emisionin “Skaner” nga Shpresa Dine ne SarandaWeb ceku edhe ‘masakren’ mjedisore te ndodhur ne Lumin Kalase si pasoje e shfrytezimit te ujit nga HEC Sasaj.

Qilimi eshte shprehur se ne jemi ne krahe te banoreve.

Kemi kerkuar te hetohen shkaqet e kesaj katastrofe dhe marrjen e masave qe fenomene te tilla mos te perseriten.

VIDEO

Website Saranda Web

Facebook Saranda Web

Instagram saranda.web

Youtube sarandaweb

Twitter Saranda Web

Tiktok saranda.web

Pinterest sarandaweb

in sarandaweb


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.