LAJMI i FUNDIT: Shkarkohet drejtori i burgut në Sarandë, ishte pa arsim të mesëm

24/02/1714:31

Shperndaje:


Pas skandalit të publikuar në një emision investigativ të një televizioni kombëtar, se drejtori i paraburgimit në Sarandë ishte pa arsim të mesëm, ka ardhur edhe shkarkimi i tij.
Burime të Saranda Web konfirmojnë shkarkimin e drejtorit Artur Hyska dhe komandimin në vend të tij të Hajri Goxhaj.
Ndërkohë Saranda Web ka mësuar se ndaj drejtorit të shkarkuar Prokuroria e Sarandës ka regjistruar edhe procedim penal për “fallsifikim të dokumentacionit shkollor”drejtori i burgut sarande

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.