Kush po ja bën Sarandës këtë krim

18/08/1716:38

Shperndaje:


 Shperthen aktori Julian Deda:Kush po ja ben Sarandes kete krim?
Aktori Julian Deda ka reaguar ditën e sotme në lidhje me situatën e derdhjes së ujrave të zeza në plazhet e Sarandës. Ja çfarë shkruan ai:
Nderkohe qe Saranda studiohet nderkombetarisht per bukurine, pozicionin gjeografik, antikitetin, gjallesat dhe bimesine (ne kete qytet gjallojne 15 specie te rradha, qe nuk gjenden ne asnje vend te planetit), dikush ketu e ka lene kete qytet ne meshire te fatit.
Plehra plot ne te kater anet e qytetit, trafiku shkaterrues ne mes te te nxehtit, shperthim fekalesh ne breg te detit, çmimet skandaloze, pa rregull, tamam nje vend pa zot.
Qe t’ja besh Sarandes kete, ta lesh ne kete gjendje, duhet te kesh probleme te theksuara me vetem se s’ka mundesi, prfundon Julian Deda, duke e ilustruar me foto nga derdhja e ujrave të zeza, kazanët me plehra dhe trafikun e rënduar dhe kaotik në Sarandë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.