Kryeministri Rama: Keni 8 orë kohë për t’u kthyer në Tiranë!

13/03/2017:32

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama paralajmëron që ‘shtetrrethimi’ mund të vijojë edhe pas mesnatës të së dielës. Duke lwnw 8 orw kohw pwr t’u rikthyer nw Tiranw, nga mesnata deri nw 8 të mëngjesit të së hënës, për t’u rikthyer në Tiranë, ndalimi i qarkullimit pritet të rinisë sërish pas orws 8.

Përmes një postimi në Facebook, kreu i qeverisë i bën apel qytetarëve që nëse janë larguar nga qytetet ku jetojnë, të marrin masa për t’u rikthyer pas mesnatës së të dielës, kur ishte afati i fundit i shtetrrethimit, deri në 08:00 të mëngjesit të hënës.
Kështu, Rama paralajmëron se nga mëngjesi i të hënës mund të merren sërish masa të tjera drastike për të ndaluar sërish qarkullimin e të gjitha automjeteve private, transportit publik e taksive, pa pasur një autorizim për lëvizje të nevojshme dhe të justifikuar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.