Koronavirusi/Rama shpalos planin financiar me 7 pika, kush do të përfitojë

19/03/2018:43

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama shpalosi sot para qytetarëve planin ekonomik për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri.
Teksa tha subjektet që do të përfitojnë nga ky plan 7 pikësh, Rama theksoi se nuk do të preken pagat, përveç këshillit të ministrave dhe deputetëve që do të marrin gjysëmn e rrogës deri në fund.

2.5 mld lekë për luftën në vijën e zjarrit për pajisje dhe mbështetje për personelin
10 mld lekë për garnaci sovrane për komapnitë që kanë vështirësi për pagat
6.5 mld lekë për nevojat imediate për shkresat në nevojë për biznesin, papunësinë
2 mld lekë për Mbrojtjen për operacionin humanintar
1 mld lekë për qeverinë për cdo urgjencë
do të fshoijmë përgjithmonë për kamatëvoneta për energjinë me efekt 15 mld lekë do të përfitojnë 211024 abonetet
Do të riskedlojmë tatim fitim për të gjithë biznesin nga 2-14 mln lekë,– tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.