Këshilli Bashkiak i Igumenicës: Hapni Qafë Botën, po dëmtohet biznesi vendas

29/07/208:48

Shperndaje:


Këshilli Bashkiak i Thesprotisë kërkon që Dogana e Mavromati të hapet menjëherë. Çështja u ngrit gjatë mbledhjes së Këshillit Komunal të Igumenicës nga Zëvendësguvernatori Rajonal Thomas Pitoulis i cili mori pjesë në takim.
Siç theksoi zoti Pitoulis, Kakavia operon me rregullat e reja dhe pa praninë e një ekipi EODY, megjithë shpërthimin e pandemisë në Shqipëri.

Mavromati duhet të operojë me të njëjtat rregulla pasi mbyllja e stacionit kufitar ka pasoja për komunitetin lokal.
Kryetari i Bashkisë së Igumenicës Giannis Lolos, gjithashtu e karakterizoi rihapjen e Doganave si të domosdoshme, duke theksuar se kërkesa do t’i paraqitet me shkrim Zëvendës Ministrit të Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias. /Thespro.gr


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.