Kapen 424 kg kanabos, arrestohet skafisti

Kapet gomone me droge ne Plataria, Igumenice, Greqi.
Operacioni eshte zhvilluar sot pas mesnate.
Ne gomone jane kapur 36 pako me 424 kg marijuane.
Ne pranga te policise greke ka perfunduar skafisti, nje shqiptar 42-vjec.
Ai u kap teksa tentonte te nxirrte drogen nga gomonia dhe ta hidhte ne breg.