Kapen 100 kg kanabis, arrestohet 1 person

02/11/1812:41

Shperndaje:


 

Një 71 vjecar grek  ka rënë në prangat e policisë greke. “Shqiptarja.com” mëson se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur  Rripi i Sagjadhës në Greqi. Sipas të nëjtave burime greku u ndalua per kontroll ne nje postbllok dhe nga kontrolli rezultoi se po transportonte ngarkesë prej 95 kilogramësh kanabis për në shtetin grek.

Policia shqiptare ka nisur hetimet për të zbuluar rrjetin i cili ka bërë të mundur kultivimin dhe trafikimin e lendës narkotike. Kontrollet e policisë po zvillohen në territorin e Shqipëris për të kapur personat e tjerë të përfshirë në ketë ngjarje.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.