Italianët kalojnë përmes Qafë Botës më shumë se 1 ton drogë, arrestohen

09/03/2012:43

Shperndaje:


Goditet nje rast i trafikut nderkombetar te droges Shqiperi-Greqi-Turqi. Kapen ne Athine, mbi 1.2 ton droge. Operacioni eshte zhvilluar diten e shtune dhe eshte bere publik sot. Nje rulote ka kaluar piken kufitare te Qafe-Botes duke hyre ne Greqi e duke vazhuar udhetimin. Anti-droga e Igumenices ne bashkepunim me ate te Athines kane ndaluar ruloten ne Athine dhe gjate kontrollit kane zbuluar ne vende te pershtatura enkas, 1 ton 145 kg marijuane si dhe 68 kg hashash cokollate dhe 918 gram vaj hashashi. Droga mesohet se ka kaluar mesditen e se shtunes nga pika e Qafe-Botes. Vlera e droges 1 mln 730 mije euro. Ne pranga dy drejtuesit e rulotes ndersa nje i trete eshte shpallur ne kerkim.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=njzcXTGSh6Q


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.