Ishte në kundravajtje dhe i dha policit 5 mijë lekë për “të shpëtuar”, arrestohet

25/10/2110:42

Shperndaje:

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funkisone publike”, i shtetasit S. Xh., 53 vjeç, banues në Greqi.

Ky shtetas është ndaluar nga shërbimet e Komisariarit të Policisë Sarandë, pasi ishte duke drejtuar automjetin në sens të kundërt me lëvizjen e mjeteve, dhe për të shmangur masën administrative, iu ka ofruar punonjësve një kartëmonedhë me vlerë 5.000 lekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, përfundon komunikata e Policisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.