Ish Miss Shqipëria Alma Ajazi shkëlqen në skenën e Monakos si prezantuese dhe tregon bukurinë shqiptare

26/05/2318:15

Shperndaje:

Miss Shqipëria e mëparshme Alma Ajazi e cila është nga Saranda dhe e viziton shumë shpesh qytetin e Sarandes u zgjodh për prezantimin e sezonit të tetë të sfilatës së Javës së Tapetit të Kuq të Tiffany në Kanë në Rivierën Franceze. Ky është një sukses i madh për një Artiste Shqiptare që të prezantojë një ngjarje të madhe si kjo dhe mund të themi se Alma Ajazi vazhdon të jetë ende Miss.

Aktiviteti u mbajt të martën më 23 maj në sallën e Ballit Belle Époque të Hotel Hermitage në Monako.

Në stilin elegant të ngjarjeve të Tiffany’s në Paris, Dubai dhe Nju Jork, edicioni i saj në Monaco është një pasdite e sofistikuar që shfaq mjeshtërinë e hollë të stilistëve ndërkombëtarë brenda dhe jashtë pasarelës.

Mbajtur në sallën ikonike dhe befasuese të Ballroom të shekullit të 19-të, Belle Époque, ngjarja e këtij viti premton të jetë një edicion shumë i veçantë duke shfaqur tetë stilistë ndërkombëtarë që përfaqësojnë Cameron, Italia, Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, Franca, Japonia, Gjeorgjia, Monako, Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara.

Shfaqja e Modës në Javën e Tapetit të Kuq të Tiffany në Kanë u krijua në 2015 nga stilistja dhe producentja Tiffany McCall.

Ngjarja i bashkohet stilistëve, artistëve dhe muzikantëve evropianë, perëndimorë dhe lindorë në një nga qytetet më inovative në botë. Me reputacionin e merituar për stilin dhe luksin, Monako është vendndodhja e përsosur për të pritur një shfaqje në Javët e Modës Tiffany dhe dizajnerët ndërkombëtarë.

Dizajnerët do t’i prezantojnë koleksionet e tyre klientëve elitarë, blerësve të modës dhe botës së filmit dhe kinemasë, ndërkohë që mbështesin rajonin me marrëdhënie të reja, sponsorë dhe partnerë, për të mos përmendur mbulimin e gjerë pozitiv të shtypit.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.