Greqia mbyll kufirin me Shqipërinë

19/05/1619:51

Shperndaje:


dogana-kakavijaGreqia do të mbyllë kufirin me Shqipërinë për dy ditë rresht. Në një njoftim të Policisë së Shtetit thuhet se është marrë njoftimi se policia greke se nga ora 07.00 e datës 20 deri në orën 07.00 të datës 22.05.2016, nuk do të kryejnë veprime për automjetet në pikat e kalimit, Kakavijë, Tre Urat Përmet, Qaf Botë Sarandë dhe Kapshticë për shkak të grevës se doganierëve.
Nëpërmjet këtyre pikave do të lejohen të lëvizin vetëm këmbësorët pa automjete.
Policia e Shtetit iu kërkon të gjithë atyre shtetaseve që kanë planifikuar të udhëtojnë për në shtetin grek në këtë hark kohor të shmangin udhëtimin me makinat private me qëllim mos krijimin e konfuzionit në këto pika kalimi.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.