Gjykata fundos Leonidha Hriston: Akuzat për rryshfet nuk janë shpifje

02/04/1911:10

Shperndaje:


Pas Gjykates se Sarandes, e cila kishte rrezuar akuzen e Leonidha Hristos ndaj Sotir Kaces per shpifje, diten e sotme ka qene Gjykata e Apelit te Gjirokastres e cila ka rrezuar te njejten akuze te ngritur nga kryetari i Bashkise Finiq edhe ndaj fermerit Vangjel Foto.
Fermeret e Bashkise Finiq ne nje prononcim per Report Tv kishin ngritur akuza ndaj zyrtareve te Bashkise Finiq se kullotat ne kete bashki jepeshin ndaj fermereve ne kembim te shumave te medha qe duhet te paguanin nen dore, akuza te cilat u perseriten edhe ne takimin me kryeministrin me Karahaxh.
Ne pergjigje te ketyre akuzave, kryetari i Bashkise Finiq Leonidha Hristo u shpreh se keto jane shpifje dhe montazhe. Ai iu drejtua edhe Gjykates me nje padi penale ndaj fermereve dhe gazetarit te kronikes.
Pas nje procesi gjyqesor, i cili ka perfunduar diten e sotme ne Gjykaten e Apelit ne Gjirokaster, gjykata i ka rrezuar pretendimet e Leonidha Hristos se ndaj tij eshte shpifur.
Ky vendim, i cili vjen ne prag te zgjedhjeve lokale, duket se ka fundosur cdo shprese te Leonidha Hristos per nje rikandidim ne postin e kryetarit, pasi ai kishte garantuar publikisht edhe kryeministrin Edi Rama se akuzat e fermereve ishin shpifje dhe montazhe.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.