Gjykata e Apelit jep vendimin për 6 të arrestuarit e operacionit për tjetërsimin e pronave

28/06/2216:05

Shperndaje:

Gjykata e Apelit Gjirokastër ka lënë sot ne fuqi masën e sigurisë te vendosur me 4 qershor nga Gjykata e Sarandës për 6 te arrestuarit për tjetërsimin me dokumente fals te 10 mije m2 truall ne Sarande.

Kështu noteri Aleko Anagnosti dhe përfituesi Fredi Merkuri u lanë ne masën e sigurisë “Arrest ne burg” me afat 45 dite, ndërkohe ne “Arrest shtëpie” u lanë Pandi Zhonga, ish-drejtor i Urbanistikës ne Bashkinë Sarande, Rovena Alikaj ish-juriste pranë ASHK Sarande dhe përfituesit e tjerë Arhondia Caraj e Valter Llomi.


E ndërsa katër të fundit do te vazhdojnë te qëndrojnë ne masën e dhënë, Anagnosti dhe Merkuri do te dalin serish para gjykatës se Sarandës pas 3 javësh për rivlerësim te masës se sigurisë pasi u mbaron afati prej 45 ditësh i dhënë ne 4 qershor.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.