Fillon ndërtimi maternitetit të ri në Sarandë

10/05/1618:21

Shperndaje:


Përfundimisht ka filluar puna për ndërtimin e maternitetit dhe shërbimit të ri të kirurgjisë dhe patologjisë në spitalin e Sarandës. Këto investime llogariten në vlerën rreth 2 milionë euro. Prej kohësh ambientet e maternitetit ishin në një gjendje të mjerueshme, deri edhe në rrezik për jetën e nënave dhe foshnjave që lindnin në këto mjedise. Ndërtimi i këtyre ambienteve të reja do të sjelli edhe rritje të cilësisë së shërbimeve në spitalin e Sarandës dhe u jep fund hamendësimeve se spitali i Sarandës mund të shkonte drejt mbylljes.spitali 2 spitali 3 spitali

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.