Ervis Moçka: Do të zhvillojmë aktivitete promovuese për vajin e ullirit

11/06/2214:02

Shperndaje:

Kryetari i Qarkut te Vlorës Ervis Mocka drejtoi mbledhjen e radhës së këtij qarku, ku për herë të parë kjo mbledhje u zhvillua ne qytezën e Konispolit.

Sipas kryetarit Mocka tashmë qarku do i zhvilloje mbledhjet ne cdo bashki duke u njohur më nga afër me shqetsimet e rajonit si dhe të njohim më mirë vlerat lokale të Qarkut Vlorë.

Gjatë mbledhjes u miratuan disa projektvendime dhe nisma që jane nën mbikqyrjen e këtij institucioni, ku njëra prej tyre edhe nisma për zhvillimin e aktiviteteve promovuese për vajin e ullirit, produkt i cili kultivohet në të gjitha zonat e Qarkut Vlorë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.