Ekipi i basketbollit të shkollës “Adem Sheme” Sarandë shkon në finalen e madhe ndaj Shkodrës

17/04/2419:25

Shperndaje:

Ekipi i basketbollit të shkollës “Adem Sheme”Sarandë ka siguruar një vend në finalen e madhe e cila do të zhvillohet në Tiranë në datën 25 maj kundër ekipit të Shkodrës.

Në projektin e zhvilluar nga KOKSH “Ekipet Sportive në Shkolla”, ekipi i basketbollit të shkollës 9 vjeçare “Adem Sheme” për djem ka arritur të triumfoj ndaj ekipit te Korçës me rezultatin 33-26.

Ekipi i djemve të shkollës “Adem Sheme” me trajner Brono Hajno kanë bërë një performancë mjaft të mirë në takimin ndaj ekipit të “Mësonjtorja e Parë” nga Korça.

I urojmë suksese ekipit dhe trajnerit në finalen ndaj ekipit të Shkodrës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.