Dy të plagosur në aksidente të ndryshme, transportohen me helikopter

21/07/1918:56

Shperndaje:


Dy turistë të huaj kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në Sarandë si pasojë e dy aksidenteve me motora.

Mësohet se dy turistët, një 24 vjecar nga Suedia dhe një 33 vjecar nga Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.

Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ku po marrin ndihmën mjekësore jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë nga ana e Policisë së Sarandës ende nuk ka informacion mbi aksidentet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.