Drejtuesit e PD takim me demokratët në Sarandë/ Denonconi, mos heshtni ndaj abuzimeve

26/01/2011:50

Shperndaje:


Disa nga drejtuesit kryesorë të Partisë Demokratike, duke filluar nga sekretari i përgjithshëm i saj Gazment Bardhi dhe Sahit Dollapi, Albana Vokshi, Ervin Minarolli, Fatbardh Kadilli kanë zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat drejtuese të Degës së PD Sarandë. Temë kryesore e takimit ka qenë mobilizimi i strukturave të kësaj dege në aksionin opozitar.

Drejtuesit e qendrës së PD kanë kërkuar në këtë takim aksione dhe denoncime konkrete të cdo rasti abuzimi nga ana e  pushtetit qëndror dhe lokal në Sarandë.
Ky takim erdhi pas ankesave të shumta të bazës së demokratëve dhe aktivistë të kësaj force politike drejtuar qendrës me pretendimin se Dega e PD Sarandë hesht për gjithçka ndodh në qytet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.