Delvina fiton ndaj Naftëtarit, parakalon Butrintin

Ekipi i Delvinës ka fituar takimin ndaj Naftëtarit me rezultatin 1-0
Ka qenë goli i Myftari në minutën e 56-të ai që i ka dhënë Delvinës 3 pikët, të cilat e ngjitin në vendin e 4 në tabelenën e klasifikimit me 16 pikë, duke parakaluar Butrintin, i cili sot ishte pushim dhe ndodhet në vendin e 5-të me 15 pikë.