Dashamir Tahiri nuk përfshihet në listën e “Republikës së Re”për Vlorën

26/05/1715:25

Shperndaje:


Dashamir Tahiri nuk përfshihet në listën e “Republikës së Re”për Vlorën.
Shuhet shpresa e Dashamir Tahirit për tu përfshirë në listën e PD për kandidatët e  Qarkut Vlorë.
Kryetari republikan, Fatmir Mediu njoftoi sot pas takimit me kryedemokratin Basha, se ende nuk ka asnjë marrëveshje parazgjedhore që parashikon përfshirjen e kandidatëve të PR-së në listat zgjedhore të PD-së.
Takimi Basha-Mediu u mbajt vetëm disa orë para përfundimit të afatit kushtetues të paraqitjes së listave zgjedhore pranë KQZ-së.
Mosmarrëveshja duket se ka të bëjë më kërkesën e Mediut për të përfshirë në listat e PD-së, në pozicione fituese, tre kandidatë, konkretisht në Fier, Vlorë dhe Tiranë. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.