Butrinti fiton jashtë fushe, Delvina goleadë me Skraparin

17/12/1716:02

Shperndaje:


janë mbyllur takimet e kësaj jave të kategorisë së dytë, kategori ku bëjnë pjesë ekipet e Butrintit dhe Delvinës.

Butri ka fituar në transfertë ndaj ekipit të Domosdovës me rezultatit 0 – 2, ndërsa e ekipi i Delvinës ka fituar me goleadë ndaj Skraparit, duke e mundur me rezultatin 7 – 1

REZULTATET

Domosdova 0-2 Butrinti
Oriku 2-0 Përmeti
Gramozi 1-3 Maliqi 
Elbasani 4-1 Memaliaj
Devolli 1-0 Tepelena
Delvina 7-1 Skrapari

RËNDITJA

RENDTIJA E GRUPIT JUGUT !!!
.

1.Elbasani 27 Pikë
2.Albpetrol 25 Pikë
3.Orikum 25 Pikë
4.Butrinti 23 Pikë
5.Delvina 21 Pikë
6.Maliqi 20 Pikë
7.Devolli 19 PPikë
8.Domosdova 13 Pikë
9.Tepelena 13 Pikë
10.Përmeti 6 Pikë
11.Memaliaj 6 Pikë
12.Gramozi 5 Pikë
13.Skrapari 4 Pikë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.