Butrinti fiton 6-0 ndaj Këlcyrës, Delvina humbet 1-2 ndaj Luftëtarit të Gjirokastrës

18/02/2415:36

Shperndaje:

Kanë përfunduar takimet e javës së dytë për Kategorinë e Dytë ku luajnë edhe ekipet e Butrintit dhe Delvinës.

Butrinti ka shënuar një fitore të thellë 6-0 ndaj Këlcyrës së vendit të fundit.

Golat janë shënuar nga Kolonja 21′, Boçi 37′, Onuh 44′ , Buxhelaj 50′, Lala 61′, 74′

Delvina ka humbur në takimin përballë Luftëtarit të Gjirokastrës në shtëpi.

Takimi ka përfunduar 1-2 për gjirokastritët me gola të Radovani 42′ / Mërkuri 26′, De Melo 53′

Pas këtyre takimeve, Butrinti ngjitet në vendin e pestë, ndërsa Delvina mbetet në vendin e nëntë në klasifikimin e Kategorisë së Dytë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.