Bashkia Sarandë kërkon rritjen e tarifës së ujit. Opozita heshtje varri

05/04/1610:30

Shperndaje:


mbledhja e keshillit bashkiak sarandeBashkia Sarandë kërkon rritjen e tarifës së ujit. Në mbledhjen e nesërme të Këshillit Bashkiak që do të mblidhet në orën 18:00 mes pikave të tjera të rendit të ditës, pritet të diskutohet edhe rritja e tarifës së ujit të pijshëm dhe kanalizimeve. Edhe për këtë çështje qytetarët janë të pa informuar se sa parashikohet të jetë rritja e tarifës së ujit. Ajo që bie në sy, por që është akoma më shqetësuese, është fakti se opozita po hesht për çështjet më të rëndësishme që kanë të bejnë direkt me qytetarët, megjithëse nuk kanë munguar konferencat e shtypit për vonesat e daljes në pension të ndonjë zyrtari.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.