Bashkia dhe Bashkimi Delvinjot organizojne panair

16/07/1820:24

Shperndaje:


 

Ne datat 11 dhe 12 gusht ne qender te qytetit te Delvines do te mbahet panairi i produkteve tradicionale Delvinjote ku nje vend te vecante do te zene edhe objektet e trashegimise kulturore.
Sazet e Delvines si nje vlere historike e zones do te jene pika kyce e ketij panairi por pa munguar koncertet polifoniike.
Te gjitha bizneset, artizanet dhe agjensite turistike qe do te behej pjese e panairit do te kene stendat e tyre nga ku do te reklamojne produktet e tyre. Projekti do te financohet nga bashkia e Delvines, ndersa nuk perjashtohen as kontributet vullnetare.
Kryetari i Bashkise Delvine Rigels Balili thote se ky eshte nje bashkepunim
me Bashkimin Delvinjot
Panairi 2 ditore qe synon evidentimin e tradites se qytetit te Delvines pritet te mbledh qytetare, por dhe vizitore te shumte.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.