Bashkia Delvinë: Në 2 muaj kemi shpërndarë 1100 pako ushqimore për familjet në nevojë

16/05/2020:02

Shperndaje:


Bashkia Delvinë njofton se gjatë kësaj periudhe pandemie, si pjesë e pandarë e aksionit humanitar të ndermarrë nga qeveria shqiptare në shqiptare në mbarë vendin, është bërë e mundur shpërndarja e 1100 paketave ushqimore.
Stafi i Bashkisë Delvinë u ka ardhur në ndihmë, duke u ofruar shërbim 105 personave të moshuar.
Ndihmën ekonomike e kanë përfituar të dyfishuar 145 familje.
Bashkia Delvinë falenderon gjithë donatorët, qofshin individë apo subjekte private, që iu përgjigjën thirrjes sonë dhe shfaqën pa hezitim gatishmërine për të dhëne ndihmesën e tyre.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.