Basha jep urdhër: Të zgjidhet kryetari i Degës

19/11/1819:58

Shperndaje:


 

Pas një mbledhje të zhvilluar me të deleguarit në bazë dhe takimit të dytë të zhvilluar sot, kreu demokrat Lulzim Basha ka vendosur që zgjedhjet në degët e PD-së të mbyllen brenda dy javësh.

Basha ka vendosur sot që Kuvendi kombëtar të mbahet më 15 dhjetor dhe Brenda dy javësh të mbyllen zgjedhjet në degët e PD-së.

Degët që kanë përfunduar zgjedhjet ne grupe seksione do mbyllin Brenda kësaj fundajave zgjedhjen e kryetarit dhe kryesisë. Për degët ku ende s’kanë përfunduar zgjedhjet e kryetarëve të grup seksioneve Basha ka vendosur që të mbyllën Brenda kësaj javë dhe javën e ardhshme të zgjedhin kryetarin dhe kryesitë, për të shkuar me tej në kuvendin e 15 dhjetorit./CNA.al

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.