Banorët e Ksamilit të irrituar nga vonesat në punimet e kanalizimeve

18/05/1616:02

Shperndaje:


635991105255987222Qe prej disa muajsh nje project madhor per Ksamilin po vazhdon punimet e tij.
Por vonesat në punime kanë sjellë irritim te banorët dhe sidomos banorët që kanë shtëpitë në rrugën “Antoni Athanas” pasi rruga eshte germuar ne te gjithe gjeresinë e saj dhe me një thellësi prej 8 metra.
Punimet ne kete rruge po behen me ritme te ngadalta dhe 10 familjet qe jetojnë pranë kesaj rruge janë te izoluara dhe perdorin ate pak trotuar qe ka mbetur per te hyrë ne shtepitë e tyre.
“Nuk jemi kunder investimeve, por ne jemi njerez qe jetojmë ketu dhe kompania duhet te na lajmeronte per afatete e punimeve qe te mernim masa per te gjetur rrugezgjidhje” – shprehet një prej banorëve për Saranda Web. Banorët apelojnë për përshpejtim të punimeve, pasi kjo situatë po bëhet e padurueshme.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.