Banorët e Ksamilit kritika të ashpra ndaj ministrit Haxhinasto

18/06/1612:33

Shperndaje:


13228089_10205999245682872_1522357709_nGjatë një takimi që ka patur sot në Ksamil për inspektimin e punimeve që po kryhen në rrjetin e kanalizimeve, ministri Haxhinasto është përballur me irritimin e banorëve dhe bizneseve në Ksamil. Ata kanë kërkuar nga ministri Haxhinasto që punimet që po kryhen të ndërpriten gjatë sezonit turistik, pasi po dëmtojnë rëndë bizneset e tyre.
 Ministri Haxhinasto  u solidarizua me shqetësimin e banorëve dhe bizneseve dhe drejtoi kritika te ashpra per firmat ndertuese qe kryejne pune publike ne te gjithe Shqiperine. Duke denoncuar vonesat ne punimet per ndertimin e sistemit te ujrave te zeza te Ksamilit, Haxhinasto theksoi se ne raste te shkeljeve te tilla do te kete sanksione te forta ligjore deri ne heqjen e liceneses se ketyre subjekteve.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.