Avokatët e Sarandës kundër shkrirjes së Gjykatave të Apelit & Administrative në Gjirokastër

14/06/2210:24

Shperndaje:

Bojkotit të seancave gjyqësore i janë bashkuar edhe avokatët në Sarandë.

Në draftin e miratuar nga KLGJ Gjykata e Sarandës do të vazhdojë funksionimin normal, por avokatët e Sarandës kundërshtojnë shkrirjen e Gjykatës së Apelit dhe Gjykatës Administrative në Gjirokastër.

Shkrirja e këtyre gjykatave dhe zhvendosja drejt Tiranës dhe Lushnjës do të sjellë edhe rritjen e kostove për qytetarët u shpreh Merdan Nora, përfaqësues i Dhomës së Avokatisë Sarandë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.