Asfaltohet një pjesë e rrugës Kardhiq – Delvinë, por për tunelin s’ka ende datë fillimi

16/07/2016:45

Shperndaje:


.
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar foto nga punimet në rrugën Kardhiq-Delvinë, Loti 4 duke treguar se vijojnë me ritme të larta. Aktualisht ka përfunduar shtresa e asfaltit në kilometrin e parë dhe ura me gjatësi 60 metra.

Sipas njoftimit, gjithashtu janë drejt përfundimit punimet e gërmimit si dhe të veprave të vogla të artit.
Në urën tjetër kanë përfunduar punimet e nënstrukturës dhe vazhdon puna për prodhimin e trarëve.
Rruga Kardhiq-Delvinë është pjesë e një ndër akseve më të rëndësishme në vend, atë të Tiranë-Sarandë.

Ndërtimi i kësaj rruge është pjesë e projektit të rëndësishëm infrastrukturor që do të shkurtojë distancën Tiranë-Sarandë me 3-4 orë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.