Arsyeja pse Butrinti rrezikoi: Futbollistët ishin pa ngrënë

11/12/1617:30

Shperndaje:

Megjithese Butrinti u duk se do te kishte nje takim te lehte perballe Devollit diten e sotme, nuk ndodhi keshtu.
Butrinti arriti te shenonte 2 gola ne minutat e para te takimit por me pas loja e ekipit erdhi duke u venitur.
Ne pjesen e dyte ekipi i Devollit hyri frullshem ne fushen e lojes.
Nga ana tjeter lojtaret e ekipit te Butrintit dukeshin qe mezi qendronin ne kembe dhe nuk kishin fuqi te ndiqnin vrullin e miqve.
Fatmiresisht loja perfundoi me fitoren 2-1. Por sic mesuam pas takimit, lojtaret e Butrintit sot ishin futur ne fushen e lojes te pangrene. Fillimisht nuk e besuam kete, por fatkeqesisht ishte e vertete. Lojtaret ishin grumbulluar paraditen e sotme, ku pritej edhe te drekonin para ndeshjes. Por kjo nuk u mundesua, pasi Bashkia Sarande nuk mori persiper pagesen e drekes ndaj futbollisteve.
Megjithese futbollistet e Butrintit kane sakrifikuar deri tani duke luajtuar pa asnje shperblim monetar, nuk pritej te vinte dita qe te luanin futboll edhe te pa ngrene.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.