Home Aktualitet Arrestohet për zjarrvënie

Arrestohet për zjarrvënie

SHARE

Sarandë
Policia arreston në flagrancë një shtetas për zjarrvënie të qëllimshme.
Arrestohet në flagrancë një shtetas
25 vjeç, banues në fshatin Shalës, Konispol.
Arrestimi i tij sipas policisë u bë pasi më datë 12.09.2018, ky shtetas u kap në flagrancë duke i vënë zjarrin në mënyrë të qëllimshme një sipërfaqe toke në vendin e quajtur “Haliqe” Shalës.
Zjarri ka dëmtuar rreth 7 Dynym vreshta-hardhi në pronësi të shtetasve A.Sh dhe B.Sh.
Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, parashikuar nga neni 150 i Kodit Penal.

Loading...

 

loading...
loading...