Arrestohet hajduti i banesës në Çlirim

11/02/1612:10

Shperndaje:


clirim delvine

Arrestohet hajduti i banesës në Çlirim. Policia ka arrestuar një person për vjedhjen e disa materialeve në një banesë !

Arrestohet shtetasi:
— L J, 49 vjeç, banues në fshatin Çlirim – Delvinë.

Kapja dhe arrestimi i këtij personi u bë për arsye se:
Në Dhjetor të vitit 2015 në fshatin Çlirim, ky shtetas është futur në banesën e shtetases: S.J. 38 vjeç dhe ka marrë (vjedhur):
– një televizor plazma të markës “Filips”,
– një gjenerator për prodhimin e energjisë elektrike.
Materiale të cilat më pas i ka shitur për qëllime përfitimi vetjak.

Materialet i kaluan Prokurorisë në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Vjedhja”.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.