Aksidenti në rrugën hyrëse: Njëri prej të plagosurve do të transportohet drejt Tiranës

20/05/2219:42

Shperndaje:

Një tjetër aksident me 2 të plagosur ka ndodhur në rrugën hyrëse të Sarandës. Të plagosur kanë mbetur Mikel Hoxha dhe Klaudio Kupi.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, mësohet se nga aksidenti janë plagosur 2 shtetas, të cilët janë transportuar në spital, njëri me dëmtime në kokë dhe tjetri në shtyllën kurrizore.

Klaudio Kupi ka demtime ne shtylle kurrizore e do te niset per mjekim te specializuar ne Tirane ndersa i dyti ka demtime ne koke nga xhamat e makines. Policia ndodhet ne vendngjarje.

Ekspertë të fushës kanë sugjeruar se ky segment rrugor, nga Metoqi deri në hyrje të rrugës së pestë duhet të ndahet me trafikndarëse, pasi hyrjet dhe daljet e gabuara po bëhen shkak i aksidenteve të shumta dhe me pasoja të rënda.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.