Aksident me 4 víktímá pranë Igumenicës, humb jetën edhe 19 vjeçarja shqiptare

13/09/2015:35

Shperndaje:


Thespro.gr raporton se tragjedia në Prevezë është e papërshkrueshme. Katër persona humbën jetën në një përplasje të dhunshme midis dy automjeteve që ndodhi rreth orës 6:30 të mëngjesit.
Tre persona ishin në një makinë. Dy djem dhe një vajzë. Një djalë dhe një vajzë ishin 19 vjeç dhe personi i tretë ishte 23 vjeç.
Automjeti i dytë drejtohej nga një punonjës 70-vjeçar në pension.

Të katër ishin banorë të përhershëm të Prevezës. Askush nuk mund ta besojë madhësinë e tragjedisë. Askush nuk mund të besojë se katër persona u zhdukën brenda pak minutash.

Informacioni flet për një përplasje frontale të dy automjeteve, në Rrugën Kombëtare Preveza-Igumenica, në lartësinë e Kastrosykia.

Sidoqoftë, Policia po heton rrethanat pasi vendndodhja e automjeteve pas përplasjes së dhunshme nuk ofron informacion të mjaftueshëm se si ndodhi aksidenti.

Tre automjete të Brigadës së Zjarrfikësve dhe nëntë burra u përpoqën në vend. Ambulancat e EKAB nxituan, por ishte tepër vonë për të katër.

Forcat e policisë mbeten në vendin e aksidentit duke mbledhur të gjitha provat


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.