99 raste të reja me Covid në Sarandë, në Delvinë 6 raste të reja

14/02/2117:46

Shperndaje:


Kjo e diel ka sjellë rritje të shifrave të COVID, krahasuar me një ditë më parë. Nga 3885 testime, ministria e Shëndetësisë ka raportuar 1088 raste të reja dhe 12 humbje jete, të moshave 35-78 vjeç. Në Sarandë janë raportuar 99 rastw të reja, ndërsa në Delvinë 6.
Në total numri i viktimave ka shkuar në 1,555 që prej fillimit të pandemisë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

320 raste në Tiranë, 99 raste në Sarandë, 92 raste në Durrës, 65 raste në Fier, 60 raste në Vlorë, 53 raste në Shkodër, 52 raste në Krujë, 37 raste në Gjirokastër, 36 raste në Berat, 34 raste në Tepelenë, 32 raste në Kuçovë, 26 raste në Kurbin, 21 raste në Elbasan,16 raste në Mat, 14 raste në Kamëz, 11 raste në Bulqizë, 10 raste në Mallakastër, 9 raste në Korçë, Përmet, 8 raste në Gramsh, 7 raste në Lushnje, 5 raste në Mirditë, Malësi e Madhe, Peqin, 6 raste në Delvinë. Kukës, Kavajë, 4 raste në Lezhë, Pogradec, Kolonjë, Vorë, 3 raste në Devoll, Ura Vajgurore, Dibër, Maliq, 2 raste në Has, Himarë, Poliçan, 1 rast Pukë, Tropojë, Librazhd, Vau Dejës, Shijak, Patos, Këlcyrë”.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.