250 kg hashash nga Shqipëria në duart e policisë greke

02/10/1613:16

Shperndaje:


hashash-ne-janine250 kg hashash nga Shqipëria në duart e policisë greke. Suksesin më të madh të vitit në luftën kundër narkotikëve e ka cilësuar Departamenti i Luftës kundër Narkotikëve të Janinës operacionin e sotëm.
Ata kanë shfrytëzuar e informacionetqë më pas çuan në kapjen e 250 kg hashash, të cilat kryheshin nga dy shtetas.
Operacioni u mbyll pak para orës shtatë të mëngjesit, kur dy automjete janë pikasur në Despotiko Janinës.
Hashashi që vinte nga Shqipëria ishte ngarkuar dy makina.
Të dy shoferët 61 dhe 37 vjeç, një nga Epiri dhe një nga Athina u arrestuan, ndërsa hetimi paraprak është duke u zhvilluar.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.